Zmiana punktacji GRAND PRIX 2018

Ostatnie zawody w Zakrzówku spowodowały, iż musimy „zreformować” system punktacji GRAND PRIX naszego Koła. Uznaliśmy, że nadszedł czas, aby przenieść zasady tej punktacji wprost z formuły punktowania zawartej w „ZASADY ORGANIZACJI SPORTU WĘDKARSKIEGO PZW 2018″. Jest to dla nas o tyle łatwe, że od zeszłego roku korzystamy z programu komputerowego PZW , który takie punkty nam oblicza.

Tak więc każda tura odbytych zawodów (w przypadku Mistrzostw Koła obydwie tury) będzie punktowana wg zasady : I miejsce 1pkt , II miejsce 2pkt itd. W przypadku, gdy zawodnik w zawodach (turze) zgromadzi 0 punktów (nie złapie ryby) otrzyma on punktację do GP 2018 SAZAN wg zasady jak na przykładzie : 15 zawodników, jedenastu z nich sklasyfikowano na 11 miejscach z punktacją od 1 do 11, następni zawodnicy którzy nie złapali ryby otrzymują (12+15):2=13,5 punktów każdy, gdzie 12 to miejsce po ostatnim który złapał najmniejszą wagę ryb, a 15 to łączna liczba startujących).Ponadto w przypadku, gdy zawodnicy złowią jednakową wagę ryb i zajmą to samo miejsce, otrzymują liczbę punktów równą średniemu miejscu, które by zajęli – przykład : dwóch zawodników na miejscu 7 – sumuje się (7+8):2= 7,5 punktów każdy. Zawodnik, który w ogóle nie brał udziału w zawodach otrzymuje liczbę punktów jak ten co nie złapał ryby  + dodatkowe 2pkt. Zwycięzcą klasyfikacji GP jest ten zawodnik, który zgromadzi najmniejsza liczbę punktów.

Powyższe zapisy można znaleźć w całości na stronie PZW  – http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/161708/pliki/zosw2018_cz_ii2_splawik_ver24022018.pdf

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt – Rafał Nowakowski telefon 793 146 148

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *